Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Zprůhledníme krajské finance

Neprůhledné čerpání krajského rozpočtu

Revize systému "Rozklikávacího rozpočtu"

Spuštění více transparentního řešení

Co nás pálí?

Neprůhlednost čerpání krajského rozpočtu. Jihomoravský kraj sice od roku 2012 využívá tzv. „rozklikávací rozpočet“, ale z něj vyplývají pouze jakési rámcové údaje, které po dalším rozkliknutí nemají shodnou strukturu. Přitom rozpočet kraje je schvalován v souladu s účetní osnovou, která má hlubokou vypovídací schopnost. Informace o čerpání prostředků je touto formou naprosto znehodnocena. Takto si řádné údaje nemůže zjistit žádný občan, žádný zastupitel obce, který je zvyklý s rozpočtem pracovat, ani žádný novinář.


Jak to uhasíme?

Kraj používá programové vybavení pro účetnictví i pro zveřejňování informace o čerpání rozpočtu od firmy GORDIC, spol. s r.o. Struktura informací v rozklikávacím rozpočtu je dána pouze specifikací objednávky, tedy nastavení požadavků ze strany Jihomoravského kraje. Jestliže je možné jít i v malé obci až do úrovně tzv. rozpisu rozpočtu, kde se dá vyčíst např. hodnota položky „knihy, učební pomůcky a tisk“, a to u kteréhokoli paragrafu rozpočtu, tak je to stejně dobře možné i v rozpočtu Jihomoravského kraje. Inspirujme se tedy u obcí jako je Kobylnice, kde už to bez problémů funguje.


Jak to zařídíme?

  1. Revize zadání u firmy GORDIC v roce 2016
  2. Nová specifikace struktury rozklikávacího rozpočtu kraje v roce 2016
  3. Spuštění opraveného rozklikávacího rozpočtu v roce 2017


Kdo za tím stojí?

Lubomír ŠmídJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.