Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Zpřístupníme data firmám i veřejnosti

Důležitá data

Pro každého

Firemní inovace

Co nás pálí?

Nedostupnost informací. Nejen proto, že se občané nedozví základní informace o svém kraji, ale i proto, že firmy nemají podklady pro možnou nabídku služeb na podporu rozvoje našeho kraje.


Jak to uhasíme?

Inspirujme se od zkušenějších! Moderní města na západě velice pečlivě zveřejňují veškerá data, která se jich týkají, na internetu. Například počet studentů ve školách, základních, středních či vysokých školách, počet firem, počet lidí jezdících do města za prací, počet autobusů, počet nemocnic, univerzit, počet lékařů, počet učitelů apod. Na první pohled se to zdá banální, ovšem přístup k takovým datům vede velice často k velkým inovacím ze strany soukromého sektoru.


Jak to zařídíme?

  1. Určení oblastí, kterých se budou open data týkat – 2016
  2. Sběr informací – 2017
  3. Zveřejnění na webu JMK – 2018


Kdo za tím stojí?

Ing. Jan Vitula

Ing. Jan VitulaJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.