Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Změníme systém zdravotní péče

Systém zdravotnictví

Poradní sbor

Spolupráce s lékařskou fakultou

Co nás pálí?

Každý občan platí zdravotní pojištění, proto má každý občan právo na to, aby jeho zdravotní péče byla ve stejné kvalitě a dostupnosti. Vše musí koordinovat správce či vlastník zdravotnických zařízení, a tím je na jižní Moravě právě kraj. Pro každého občana Jihomoravského kraje musí být srovnatelně dostupná i finančně nákladná vyšetření, jako je vyšetření magnetickou rezonancí nebo pohotovost. Jihomoravský kraj na tuto svou povinnost rezignoval.


Jak to uhasíme?

Změníme systém řízení zdravotnictví v kraji. Zřídíme poradní sbor složený ze zástupců kraje a fakultních nemocnic. Stejným způsobem budeme nastavovat využití drahých zařízení tak, aby nedocházelo ke zbytečným duplicitám. Současně budeme intenzivně komunikovat s lékařskou fakultou o přípravě personálních kapacit pro potřeby krajských zařízení.


Jak to zařídíme?

  1. Zkoordinujeme lékařskou zdravotní pohotovost v kraji tak, aby každý občan jasně věděl, na kterou nemocnici se má obracet – 2017
  2. Drahé přístroje dostupné jen v některých nemocnicích dostanou jasné kvóty pro vyšetření pacientů z jiných okresů – 2017
  3. Ve spolupráci s Lékařskou fakultou MU budeme pomocí cílených stipendií vyhledávat vhodné lékaře pro naše zdravotnická zařízení již během studia – 2017


Kdo za tím stojí?

Vlastimil VálekJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.