Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Vytvoříme ze zámků skutečná centra kultury a společenského života

Chátrající památky

Tvorba plánu využití

Finanční protředky

Co nás pálí?

Na území jižní Moravy najdeme množství chátrajících památek, zajímavých prostor, které nemají využití. Namísto toho kraj investuje peníze do monstrózních komerčních projektů, jako jsou lázně v Pasohlávkách. Spolupráce kraje a obcí pokulhává, památky dál chátrají a obce přicházejí o cenná místa, v nichž se historie prolíná se současnou kulturou a společenským životem a jež zvyšují atraktivitu obcí u u obyvatel i turistů.


Jak to uhasíme?

Investice budeme směřovat do objektů, které uchovávají historii a tradice jižní Moravy pro další generace. Úspěšným příkladem může být zámek v Moravském Krumlově, který město vyhrálo v dražbě. Objekt je už nyní využíván pro mnohé kulturní akce. Zámecké prostory slouží k výstavám a vernisážím, svatebním obřadům, v zahradách a parcích se koná hudební festival. Další aktivity budou postupně přibývat. Podobného využití by se mohl dočkat i Loucký klášter ve Znojmě či břeclavský zámek. Opravy a renovace nejsou jednoduchá záležitost, proto by kraj měl působit jako pomocník a garant, který obce povede a pomůže jim v získávání finančních prostředků a evropských dotací pro tyto účely.


Jak to zařídíme?

  1. Vytipujeme vhodné objekty – 2017
  2. Navrhneme plán jejich nového využití (veřejného i komerčního) – 2017
  3. Pomůžeme zajistit finanční prostředky – 2018


Kdo za tím stojí?

Mgr. Tomáš Třetina

Mgr. Tomáš TřetinaJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.