Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Přivedeme zdraví do škol

Čerstvé sezónní suroviny

Na vlastní kůži

Zdravé děti

Co nás pálí?

Nezdravý životní styl dětí a mládeže je mnohdy podporován i stylem stravování ve školních jídelnách. Špatné stravovací návyky spolu s nedostatkem pohybu vedou nejen k dětské obezitě, ale i k závažným zdravotním problémům.


Jak to uhasíme?

Rozšířením již fungujícího projektu „Skutečně zdravá škola“ i na území Jihomoravského kraje. Projekt je postaven na spolupráci škol s regionálními farmáři a zemědělci, z jejichž produktů se vaří ve školních jídelnách. Ty využívají čerstvé sezónní suroviny od místních zemědělců, farmářů a řezníků, a tím podporují i rozvoj kraje. Dětem jsou poskytována chutná a zároveň zdraví prospěšná jídla. Součástí je i osvětová kampaň, v rámci níž žáci vyrážejí na farmy, dozvídají se informace o tom, jak se suroviny pěstují. To si pak následně mohou na vlastní kůži vyzkoušet ve školních zahradách. Po vypěstování následují i kurzy vaření.


Jak to zařídíme?

  1. Vykomunikujeme projekt se školami a potenciálními dodavateli – 2016
  2. Vyhlásíme výběrové řízení – 2016
  3. Nastavíme vzájemnou spolupráci – 2016
  4. Spustíme na začátku roku 2017


Kdo za tím stojí?

Bc. Michal Doležel

Bc. Michal DoleželJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.