Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Proměníme zchátralé oblasti v moderní parky

Chátrající oblast

Nový park

Užitečný veřejný prostor

Co nás pálí?

V každé obci najdeme množství venkovních prostor, které jsou zarostlé plevelem, neupravené a nevyužité. Často jde o staré železnice, sklady, bývalé průmyslové a zemědělské objekty atd.


Jak to uhasíme?

Po celém světě si politici čím dál více uvědomují důležitost míst, na nichž se mohou lidé setkávat a trávit volný čas. Vzorem je například bývalá newyorská železnice, nyní unikátní městský park zvaný High Line. Uprostřed Manhattanu se táhne pruh zeleně, který vyhledávají běžci, rodiny s dětmi, studenti i turisté. Kolik máme takových zchátralých lokalit v Jihomoravském kraji? Proč tato chátrající místa nepřetvořit v parky s lavičkami, dětskými hřišti, záhony s bylinami? Podívejte se na video a zapřemýšlejte, zda se ve vašem okolí nenachází podobná lokalita, která by se mohla stát vaším místním urbanistickým zázrakem.


Jak to zařídíme?

  1. Výběrové řízení na přeměnu bývalých průmyslových nebo dopravních objektů na rekreační zóny – 2017
  2. Výběrové řízení na architektonické studio a realizátora přestavby – 2017
  3. Od roku 2018 začátek přestavby


Inspirace ze zahraničí:

Kdo za tím stojí?

Ondřej Kania

Ondřej KaniaJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.