Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Zachráníme kulturní památky

Chátrající památky

Tvorba plánu využití

Finanční protředky

Co nás pálí?

Vlastníkům přibližně 2000 památek v Jihomoravském kraji hrozí, že jejich objekt nadále nebude evidován v Ústředním seznamu kulturních památek. Tento problém, jehož viníkem je Ministerstvo kultury, které po 25 letech přehodnotilo výklad zákona, se však nedotýká jen vlastníků kulturních památek, ale nás všech. Hrozí totiž, že v důsledku tohoto problému bude celá řada památek nevratně zničena.


Jak to uhasíme?

Jižní Morava má největší počet takto problematicky zapsaných památek z celé republiky, musí se proto stát hlavním vyjednavačem v řešení problému. Jako vhodná platforma se nabízí Asociace krajů České republiky, prostřednictvím které je možné zahájit jednání s Ministerstvem kultury a potřebné kroky k legislativní nápravě. Jihomoravský kraj je zároveň vlastníkem nebo správcem řady kulturních památek nebo architektonicky významných objektů. Chceme, aby rekonstrukce těchto objektů probíhaly citlivě a kvalitně, aby se práce pod vedením kraje staly motivací, příkladem i návodem pro ostatní vlastníky kulturních památek.


Jak to zařídíme?

  1. Tematizování problematických památek v rámci Asociace krajů České republiky – 2016
  2. Návrh legislativního způsobu řešení – 2016–2017


Kdo za tím stojí?

Bc. Michal Doležel

Bc. Michal DoleželJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.