Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Přivedeme turistický ruch a rozvoj do všech částí kraje

Nedostatečná podpora turistického ruchu

Zaměření se na slabší části kraje

Navázání spolupráce s okolními regiony

Co nás pálí?

Na jižní Moravě najdeme vše. Významné památky, kopce, lidovou architekturu, zámky či vodní plochy. Jsou to ideální podmínky pro rozvoj cestovního ruchu. Ten přitom není důležitý jen z hlediska popularity regionu, ale je dnes navíc i významným ekonomickým faktorem, který tvoří kolem 5 % HDP.

Současné vedení kraje teď určitě nedělá vše pro to, aby vytěžilo co nejvíc ze svých přirozených výhod. Kraj dnes podporuje pouze některé své části, na jiné ale zapomíná. Na oficiálním portálu www.jizni-morava.cz najdeme informace jen o pěti významných jihomoravských regionech a velká část kraje tak přirozeně chybí.

Při podpoře turistiky je nutné stále více pracovat s přirozenými regiony a ne uměle vytvořenými okresy. Kraj by měl také spolupracovat s okolními regiony, ať už v ČR nebo v zahraničí. Silné vazby jsou tu na Slovácko nebo Vysočinu. Bohužel kraj takto nadregionálně příliš nespolupracuje a některé jihomoravské obce se proto přidávají k aktivitám okolních krajů (Tišnovsko a Nedvědicko – Koruna Vysočina).


Jak to uhasíme?

Při podpoře turistiky je zásadní to, aby kraj důsledně pečoval o všechny své regiony. Je nutné dbát kompletně na rozvoj všech částí regionu a slabší oblasti podporovat o to významněji. Přitom se jedná o velice zajímavá místa s obrovským potenciálem

  • Tišnovsko s hradem Pernštejn
  • Rosicko a Ivančicko, které jsou zázemím města Brna
  • okolí Slavkova u Brna
  • Boskovicko
Zároveň aktivně zahájíme spolupráci se sousedními regiony.


Jak to zařídíme?

  1. Do konce roku 2016 - logické rozdělení jižní Moravy na přirozené turistické regiony
  2. 1. polovina 2017 - Doplnění informací o všech regionech na web www.jizni-morava.cz
  3. Do konce roku 2017 – příprava koncepce rozvoje turistiky pro jednotlivé regiony
  4. Rok 2017 – navázání spolupráce s okolními regiony


Kdo za tím stojí?

Ladislav KotíkJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.