Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Proměníme bývalé průmyslové objekty na živé veřejné prostory

Chátrající oblast

Nové využití

Společenský a kulturní prostor

Co nás pálí?

V Jihomoravském kraji najdeme velké množství nevyužitých industriálních prostor, které chátrají, bez velkých investic není možné je pronajímat ke komerčnímu využití. Jsou jakýmisi slepými místy na mapách našich měst a obcí.


Jak to uhasíme?

Obnova zchátralých průmyslových a zemědělských zón (brownfileds) je světovým trendem. Města a obce se díky nim mohou rozvíjet „dovnitř“, revitalizace těchto bývalých průmyslových zvyšuje kvalitu života ve městech a obcích. Jednou z nejúčinnějších cest obnovy brownfields je kultura, která následně přitáhne i podnikatele. Například v estonském Tallinu takové prostory využili ke zřízení kaváren, restaurací, galerií. Část města, která byla dříve prázdná a zchátralá, najednou ožila. Tato místa se tak stala hlavním centrem společenského vyžití a kultury ve městě.


Jak to zařídíme?

  1. Společně s obcemi a komerčními subjekty vytvoříme seznam nevyužitých industriálních prostor – 2017
  2. Vybereme nejvhodnější prostory – 2017
  3. Vypíšeme výběrové řízení, kde zájemci budou muset předložit plán, který bude jasně ukazovat, co s místem chtějí dělat, tak aby to bylo prospěšné, udržitelné a soběstačné. – 2018


Inspirace ze zahraničí:Jak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.