Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Přivedeme do školy lidi z praxe

Nedostatek praxe

Lidé z oboru

Brzo ve vaší škole

Co nás pálí?

Ze všech stran slyšíme, že školy nabízejí studentům málo praktické výuky. Pro jednotlivé školy je nesmírně složité vybudovat efektivní systém, který by umožnil propojení praxe s teoretickou výukou. Bavíme-li se například o obchodních akademiích, jen velmi málo z nich pořádá pravidelné besedy s podnikateli, daňovými poradci, účetními, zkrátka s lidmi, kteří mohou studentům poskytnout reálný obraz jejich budoucí činnosti a motivovat je k výběru specializace a k dalšímu studiu. Je to pochopitelné – vedení škol i učitelé jsou zahlceni administrativou a byrokracií a nemají čas samostatně budovat kontaktní síť profesionálů.


Jak to uhasíme?

Navrhujeme vytvořit webovou databázi profesionálů, kde se zaregistrují lidé, kteří budou ochotni podělit se o své zkušenost se studenty. Školy z celého kraje si pak vyberou tu osobnost, která jejich studenty může nejvíce inspirovat – a možná studenty provede i svou firmou, živností, nechá je zkrátka nahlédnout do svého pracovního prostředí, nabídne jim stáž, podpoří je v jejich profesní kariéře… Jak ale získat právníky ochotné diskutovat s gymnazisty, účetní a auditory schopné vysvětlit studentům obchodních akademií, co obnáší práce v oboru, jak dostat do škol špičkové vědce, úspěšné obchodníky…?

Kraj může prostřednictvím hospodářské komory, podnikatelských inkubátorů, univerzit, výzkumných center, ale i médií vyzvat profesionály ke spolupráci. Studenti získají vhled do praxe, firmy, vysoké školy a další instituce dostanou možnost oslovit své budoucí spolupracovníky.


Jak to zařídíme?

  1. Výběrové řízení na tvorbu a správu databáze – 2017
  2. Dohoda s hospodářskou komorou, podnikatelskými inkubátory, univerzitami a firmami o zapojení profesionálů do databáze – 2017
  3. Spuštění databáze k 1. září 2017


Kdo za tím stojí?

PaedDr. Hana Potměšilová

PaedDr. Hana PotměšilováJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.