Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Postavíme cyklostezky i na sever

Nedostatek cyklostezek

Vypracování plánu, projektová činnost

Realizace nových cyklostezek

Co nás pálí?

Cykloturistika je zásadním tématem rozvoje turistiky a aktivního života na jižní Moravě. Zároveň se zapomíná, že kolo je i dopravní prostředek, který může ulehčit ostatní dopravě. Kompletní koncepce rozvoje cykloturistiky kraje byla schválena až v roce 2016. Přináší řadu zajímavých analýz a návrh sítě tras. Chybí jí ale jasný časový plán jednotlivých kroků, protože je jasné, že do roku 2023 není možné realizovat vše, co je v koncepci nastíněno. Cyklostezky, zvlášť na sever od Brna, v kraji chybí.


Jak to uhasíme?

V oblasti cykloturistiky musí kraj plnit především roli koordinátora. Nemělo by jít jen o vinařské stezky či singletracky v Moravském krasu. Chceme se soustředit na jednotlivé kompletní cyklokoridory a nejen na krátké úseky, které nemají návaznost. Dobrým příkladem je vznikající cyklostezka z Brna na Vídeň.

Chceme se prioritně soustředit na dokončení koridorů v kraji v severním směru:

  • Svitavská magistrála Letovice – Boskovice – Blansko - Brno
    Trasa je podrobně popsána v koncepci cykloturistiky a do kraje vstupuje v obci Stvolová a vede přes Letovice, Boskovice, Ráječko a napojuje se na dálkovou cyklotrasu č. 5. Je možné zde najít několik významných atrakcí: zámek v Letovicích, město Boskovice nebo westernové městečko. Vyřešit je nutné především úseky, které jsou vedeny po silnici číslo 374.
  • Svratecká magistrála Nedvědice – Tišnov – Brněnská přehrada
    I tato trasa je podrobně popsána v koncepci cykloturistiky. Je navržena při pravém břehu řeky Svratky a vede z Tišnova na Březinu, Heroltice a přes chatové osady do Veverské Bítýšky. Tak by měla navázat na cyklotrasu kolem Brněnské přehrady, která musí být také postupně dořešena.


Jak to zařídíme?

  1. 2017 – zmapování podmínek, majetkových poměrů a návrh postupu při realizaci obou magistrál
  2. 2018 – návrh plánu dokončení, projektová činnost
  3. Do 2023 – realizace chybějících úseků svitavské a svratecké magistrály


Kdo za tím stojí?

Ladislav KotíkJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.