Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Opravíme silnice. Konečně a doopravdy.

Špatný stav silnic

Přesunutí zdrojů

Lepší stav silnic

Co nás pálí?

Jihomoravský kraj má ve správě 3923 km silnic druhé a třetí třídy. Ty jsou ve výrazně horším stavu než v jiných krajích. Důvodem je nízký objem prostředků, které náš kraj investuje do oprav komunikací. Obzvláště je to zřetelné, pokud si přepočítáme investované prostředky na jednoho občana. Každý motorista tento stav pociťuje při svých cestách. Stav vozovek se také podepisuje na rychlejším opotřebení automobilů.


Jak to uhasíme?

Přesuneme zdroje z doposud přidělovaných dotací. Ročně tak získáme 250 milionů korun, což takřka zdvojnásobí krajské prostředky vynakládané na opravu silnic. To nám spolu s penězi ze strukturálních fondů umožní zásadní skok v kvalitě silnic. Za čtyři roky, ve kterých kraj povedeme, dosáhneme viditelného obratu.


Jak to zařídíme?

  1. Při schvalování rozpočtu na rok 2017 prosadíme přesun prostředků – 2016
  2. Zapojíme veřejnost do identifikace nejhorších úseků – 2016
  3. Využijeme nachystané projekty a nebudeme tak ztrácet čas – 2016


Kdo za tím stojí?

Ing. Jan Vitula

Ing. Jan VitulaJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.