Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Přeměníme odpad na využitelné suroviny

Dostupnější třídící kontejnery

Střediska na použité zboží

Více znovuvyužitelného odpadu

Co nás pálí?

Obrovské množství zbytečně vyhazovaných a likvidovaných věcí. Ročně každý občan našeho kraje vyprodukuje přes tři sta kilogramů odpadů. Velká část z nich končí na skládkách a stává se tak nechtěným dědictvím příštích generací. Přitom až čtvrtina může najít další využití a velká část může být recyklována. Naším cílem je, aby na skládkách nekončil už vůbec žádný odpad. Ušetříme tak peníze i životní prostředí.


Jak to uhasíme?

V Židlochovicích, kde působí náš kandidát na hejtmana jako starosta, ihned po jeho nástupu přikročili k realizaci projektu separace odpadů v domácnostech. Výsledky jsou mimořádně zajímavé. V tento okamžik klesly náklady na svoz odpadů o třetinu, a to mají v Židlochovicích sběrnými nádobami osazenu pouze třetinu domácností. Stejně tak hodláme postupovat na kraji. Pomůžeme obcím s přípravou projektů na zavedení dobrého odpadového hospodářství a současně zrealizujeme další kroky ke snížení produkce odpadu jak v obcích, tak i krajských organizacích. Výsledkem bude snížení množství směsného komunálního odpadu na polovinu do roku 2020.


Jak to zařídíme?

  1. Zrevidujeme plán odpadového hospodářství Jihomoravského kraje – 2016
  2. Zřídíme poradenství pro přípravu projektů v této oblasti pro obce – 2017
  3. V 85 % institucí zřizovaných JMK zavedeme systém třídění využitelných odpadů (papír, plast, sklo, bioodpad) – 2018
  4. Pomůžeme s rozjezdem pilotních projektů pro znovuvyužití potenciálního odpadu (oblečení, nábytek atd..) – 2018


Kdo za tím stojí?

Ing. Jan Vitula

Ing. Jan VitulaJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.