Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Obnovíme sokolské dědictví

Chátrající sokolovny

Tvorba plánu a projektu

Zrekonstruované sokolovny

Co nás pálí?

Sokolovny představují specifické a ojedinělé bohatství českých zemí. V letech 1865–1948 bylo vystavěno přes 1400 sokoloven, které se staly vůbec nejstarším sportovním zázemím, ale také centrem společenských a kulturních aktivit našich měst a obcí. Sokolovny tak představují celoevropský unikát. Postupem času ale vyžadují opravy, dnes některé dokonce chátrají.


Jak to uhasíme?

Vytvoříme program Obnovy sokolského dědictví, zaměřený na rekonstrukci 10 až 15 nejcennějších sokolských staveb, mezi něž patří například sokolovny v Brně-Komíně, Brně-Husovicích, Lysicích, Vyškově, Boskovicích, Drásově, Tišnově, Čejkovicích, Střelicích nebo Ochozu u Brna. Program realizovaný v roce 2018 symbolicky spojíme se 100. výročím vzniku Československé republiky, na jejíž existenci měli sokolové výrazný podíl. Věnovat se budeme i dalším sokolovnám, které dodnes představují sportovní a společenské centrum obcí, kde dochází k udržování kontinuity a folklorních tradic, k posilování sounáležitosti a komunitního života. Prioritou je tak podporovat projekty zaměřené na modernizaci zázemí a vybavení sokoloven odpovídající požadavkům 21. století.


Jak to zařídíme?

  1. Vznik databáze sokoloven – 2016
  2. Vyhodnocení současného stavu - 2017
  3. Definování programu Obnovy sokolského dědictví - 2017
  4. Projektová příprava - 2017
  5. Zajištění kofinancování programu z prostředků ministerstev, kraje, obcí a vlastníků sokoloven – 2017
  6. Spuštění programu – 2018


Kdo za tím stojí?

Bc. Michal Doležel

Bc. Michal DoleželJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.