Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Přivedeme ke sportu všechny generace

Pokles zájmu o sport

Tvorba sítě partnerských organizací

Větší zpřístupnění pohybových aktivit pro všechny generace

Co nás pálí?

V České republice se podle statistik lečí 1 mil. lidí s obezitou, v rámci Jihomoravského kraje jde o 109 000 lidí, z toho 3000 jsou děti do 15 let. Zároveň se objevuje i zcela nový fenomén sedavého trávení volného času a tím dochází k výraznému poklesu přirozené pohybové gramotnosti dětí. Řešením je zpřístupnění nejrůznější pohybové aktivity co nejširšímu okruhu lidí, bez rozdílu věku, pohlaví či speciálních předpokladů.


Jak to uhasíme?

U dětí chceme klást důraz na obecnou pohybovou průpravu, která by je dobrým způsobem naučila sportovní základy a motivovala je k dalšímu třeba i specializovanému sportovnímu odvětví. Základem vytvořit síť partnerských organizací, zaměřených na všestrannou pohybovou průpravu

dětí a mládeže, tyto organizace podporovat, zajišťovat materiální vybavení, klást důraz na odbornou úroveň jejich trenérů, každoročně pořádat sportovní akademie dětí a mládeže. Soustředíme se také na aktivní pobyty v přírodě pro děti a budeme motivovat dobrovolníky, kteří s dětmi pracují.

Opomenout ovšem nechceme ani pohybové aktivity u střední a starší generace. Pro sportování těchto skupin chceme vytvářet podmínky zejména v oblasti neorganizovaného sportu. Příkladem může být pohybová aktivita na pracovištích.


Jak to zařídíme?

  1. Tvorba sítě partnerských organizací, 2017
  2. Analýza jejich potřeb, úrovně, materiálního vybavení, 2017
  3. Uskutečnění akademie dětí a mládeže, 2018
  4. Motivace a podpora výstavby vnitřních sportovních zařízení v majetku zaměstnavatele, 2018
  5. Zahrnutí rekondičních a rehabilitačních pohybových aktivit do systému financování Jihomoravského kraje, 2018


Kdo za tím stojí?

Michal Doležel

Michal DoleželJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.