Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Propojíme Brno se světem. Závratnou rychlostí.

2:15

2:22

0:15

Co nás pálí?

Naprosto nedostatečné spojení Brna se světem. Letecké spojení do Mnichova sice napojilo Brno na skutečný světový hub, ale četnost spojení je neodpovídající poptávce. Také rychlé a komfortní připojení do Prahy naprosto schází. Na jedné straně přeplněná a smrtelně nebezpečná dálnice a na druhé vlak, nad jehož rychlostí by se nám hrdě dmula hruď v 19. století.


Jak to uhasíme?

Hyperloop. Vizionářský projekt Elona Muska, jehož realizace by změnila nejen způsob dopravy, ale i naše vnímání světa. Paříž z Brna za dvě hodiny, Stockholm totéž. Rychleji než se dnes dostanete do Prahy vlakem. Najednou by Helsinky nebyly tam, ale tady. Evropa by se stala místem, kde se všude dostanete za pár hodin. Je nám jasné, že tento projekt je na úplném začátku a ještě řadu let se trubkou nesvezeme. Zapojení do něj však může znamenat i obrovské příležitosti pro organizace, které se zabývají výzkumem a vývojem v technických oborech. A kdo jiný by měl něco takového podpořit než náš kraj, který disponuje silnou výzkumnou základnou jak v univerzitním, tak firemním prostředí (a to ani nemluvíme o ústavech akademie věd, jako je například Ústav přístrojové techniky). Moc dobře chápeme, že je pořád důležité pokračovat v přípravě vysokorychlostních tratí (ostatně je to jeden z našich projektů). Přesto chceme být u toho, když se rodí vize, které mohou změnit svět.


Jak to zařídíme?

  1. Podepíšeme dohodu o porozumění s organizacemi zastřešujícími přípravu projektu.
  2. Prosadíme vytvoření územní rezervy pro budoucí realizaci projektu.
  3. Vytvoříme spolu s městem Brnem fond na podporu výzkumu v této oblasti pro vývojáře a výzkumníky z našeho kraje.
  4. Přes Jihomoravské inovační centrum podpoříme vznik startupů v oblasti potřebných technologií.


Kdo za tím stojí?

Ing. Jan Vitula

Ing. Jan VitulaJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.