Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Zrealizujeme nápady a projekty samotných občanů

Vám blízký problém

Crowdfundingový web

Spravedlivé financování

Co nás pálí?

Občané sami nejlépe vědí, co ve svém bezprostředním okolí potřebují ke kvalitnějšímu životu. Zatím mají bohužel málo možností, jak svoje představy uskutečnit. Právo ovlivňovat tvář veřejného prostoru můžeme prosadit i pomocí moderních technologií.


Jak to uhasíme?

Jeden z mnoha příkladů: Jste na rodičovské dovolené, ale na hřiště musíte s dětmi jezdit několik zastávek autobusem, protože v blízkosti vašeho bydliště žádné dětské hřiště není nebo je ve špatném stavu? V takové situaci se v našem kraji nachází poměrně mnoho rodin s malými dětmi. Moderním a velmi účinným řešením podobných situací by byl vznik crowdfundingové platformy Jihomoravského kraje (crowfunding je sdílené financování projektů, kdy se na výsledný produkt skládá více subjektů): Dostanete možnost sepsat svůj projekt na vytvoření hřiště blíž vašemu domovu. Uděláte rozpočet, projekt vystavíte na web a informujete sousedy, že pokud sami mezi sebou vyberou například 20 % částky, zbylých 80 % zaplatí kraj. Občané totiž vždy vědí o problémech v místě, kde žijí, více než politici a úředníci. Měli by tedy mít i co nejvíce možností, aby své okolí mohli skutečně ovlivnit. Pokud občané dokážou přijít se smysluplným projektem a dokážou pro něj sehnat podporu (i finanční), kraj by jim měl vyjít vstříc. Navíc projekt, na kterém se občané sami podílejí, má daleko větší šanci na udržitelnost.


Jak to zařídíme?

  1. Výběrové řízení na tvorbu a správu platformy – 2016
  2. Roční realizace – 2017
  3. Spuštění konec roku 2017
Jak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.