Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0

Budeme prvním krajem bez tvrdého hazardu

Návrh zákona

Státní fond pro řešení gamblingu

Vymýcení hazardu

Co nás pálí?

Hejtman Hašek na podzim slavnostně ohlásil spuštění iniciativy „První kraj bez hazardu“. Zůstalo však u jedné tiskovky… Hnutí Žít Brno i kandidát na hejtmana Jan Vitula ale mají s regulací tvrdého hazardu velké zkušenosti. Společně zařídili pro obce právo regulovat na svém území hazard a díky Matěji Hollanovi mizí z Brna jedna herna za druhou.


Jak to uhasíme?

Za přísnější regulaci hazardu a řešení jeho následků budeme bojovat na národní úrovni. Kraj disponuje možností legislativní iniciativy. Připravíme tedy návrh zákona, který řeší hazard po celém kraji. Z krajské úrovně pomůžeme jednotlivým jihomoravským obcím, aby se s hazardem dokázaly vypořádat po brněnském vzoru. Zároveň myslíme na ty, kteří gamblingu propadli a dostali se díky závislosti do složitých životních situací. Jim by měl pomoci státní fond, který pomůže pokrýt náklady na řešení závislostí. O jeho vytvoření se budeme zasazovat.


Jak to zařídíme?

  1. Návrh zákona na regulaci tvrdého hazardu v kraji – 2017
  2. Metodická pomoc pro řešení hazardu v obcích na území kraje – 2017
  3. Návrh na zřízení státního fondu pro řešení gamblingu - 2018


Kdo za tím stojí?

Ing. Jan Vitula

Ing. Jan VitulaJak nám s tím můžete pomoci?

Mluvte o nás

Fejsbuky sice ještě nikomu volby nevyhrály, co když to ale letos může být jinak? Sdílejte, reagujte, komentujete. Zkrátka šiřte myšlenku Kraje 2.0 do světa. A pokud sociálním sítím neholdujete, mluvte o tom aspoň doma nebo s přáteli u piva.

Přiložte ruku k dílu

Jak? Možností je spousta - pomoc při kontaktní kampani, vyvěšení banneru, vylepení plakátu, roznos letáků,... Ani dalším nápadům se meze nekladou. Přihlaste se už teď!

Chci být u toho!

Podpořte nás

Bez peněz to zkrátka nejde. Abychom byli v kraji vidět a oslovili co nejvíce lidí, něco nás to bude stát, a proto vás prosíme o pomoc. Přispět jakoukoli částkou můžete na náš transparentní účet. U srdce vás pak zahřeje vědomí, že se jižní Morava posouvá na vyšší úroveň.

Chci přispět

Sledujte dění na Facebooku

TOP 09 A ŽÍT BRNO

Spojení pro jižní Moravu z 21. století. Koalice pro moderní kraj, který nezaspal dobu. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0.